Перепроживання травматичного досвіду. EMDR

Техніка “Порожній стілець” дозволяє клієнту опрацювати незавершені стосунки зі значущою. Під час цієї справи клієнт спілкується з уявною людиною висловлюючи свої дімки, емоції, переживання тощо.   Ця техніка корисною буде при роботі з втратою, коли невиказані емоції впливають на життя і спричиняють горювання, психологічний дискомфорт. Клієнт може спробувати пересісти на стілець уявної людини й опрацювати бачення ситуації з іншого боку. В кінці психолог підводить клієнта до інсайту, обговорює висновки. За допомогою цієї техніки клієнт отримує вивільнення від негативних емоцій, краще усвідомлення свого минулого і стосунків зі значущими людьми, що може привести до можливості зцілення і росту в теперішньому житті.

Техніки активного відреагування містять речення для опрацювання, яке допікає через усвідомлення емоцій; або відбувається перенаправлення негативних емоцій на якийсь предмет, наприклад, журнал.

Техніка «Звільнення» дозволяє клієнту зануритися в травматичну подію, пригадати деталі, виказати їх і опрацювати отриману реакцію відповідаючи на питання про сенсорні відчуття, які переживаємо під час проговорення травматичного досвіду.  Ці техніки виконують лише у безпечних лаштунках там, де немає жодної загрози.

Дуже ефективною є техніка EMDR – перероблення і десенсибілізація травматичної події за допомогою руху очей. Десенсибілізація та повторна обробка рухів очей є формою лікувальної терапії рекомендована для лікування посттравматичного стресового розладу. Метод був розроблений Франсін Шапіро в 1987. Клієнт пригадує травматичну подію і слідкує очима за кулькою на екрані. Пропоную два відео з цією технікою для ознайомлення:

Слід використовувати платну підписку на Youtube, щоб не було реклами під час перегляду. Це відео має додатково аудіо супровід на кожен канал сприйняття праворуч і ліворуч.

EMDR

  1. Безпечний простір. Встановлення терапевтичного контакту
  2. Психоедукацію. Пояснення техніки виконання вправи.
  3. Виклик психотравматичного спогаду з подальшим опрацюванням рухами очима, звуковим супроводом.  

Техніка EMDR також є ефективним інструментом лікування фантомного болю в ампутованих кінцівках. Клієнт локалізує фантомні відчуття в тілі з паралельним опрацюванням їх за допомогою руху очей. Для кращої візуалізації психолог торкається до здорової кінцівки, а потім там, де була ампутація (10 раз).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook
Instagram